Gegwen Getaways
℅ Erkki O. Mäkelä
Saarikunnantie 215
37500 Lempäälä
+358 45 1224044 SMS only

Gegwen iisiweb
Gegwen iisiweb

Husky Piknik joka la & su klo 14

fi en 

Visit Tampere

Gegwen iisiWeb

Ajankohtaista!

Järjestämme huskypiknikkejä (lähes) joka lauantai ja sunnuntai klo 14 ja muinakin päivinä kysynnän mukaan rekikauden loppuun asti.

Ohjelma: kennelesittely, vajaan kilometrin huskyajelu reen kyydissä istuen (lumiolosuhteiden mukaan), kuumaa mehua, nokipannukahvit ja makkaranpaistoa kodalla nuotion ääressä. Omia eväitä voi ottaa mukaan, varsinkin silloin jos tarvitset erikoisruokavalion.

Kesto: 1–2 tuntia ryhmän koon mukaan. Jos ryhmän koko kasvaa suureksi, niin porrastamme saapumisaikoja. Kiireisinä päivinä Husky Piknik pyörii non-stop -periaatteella iltaan asti, joten kaikkien ei kannata saapua jonottamaan heti sovittuna alkamisaikana. Asiasta tiedotetaan etukäteen sähköpostitse.

Hinnat: 30 €/henkilö, lapset alle 12 vuotta 10 €. Maksu käteisellä paikan päällä. Kortit eivät käy.

Ilmoittautumiset: sähköpostitse: . Lisää ilmoittautumiseesi myös puhelinnumerosi siltä varalta, että tulee jotain tiedotettavaa. Jollei ilmoittautuneita ole, emme välttämättä ole paikalla päivystä­mässä. Maksimiosallistujamäärä noin 20 henkilöä.

Osoite: Saarikunnantie 214, 37500 Lempäälä.

Seuraavat huskypiknikit

Husky-piknikkejä järjestetään kysynnän mukaan myös muina aikoina. Jollei alta löydy ryhmällesi sopivaa aikaa, niin ehdota parempaa tai tiedustele mahdollisuutta yksityiseen husky-piknikkiin! Huom! Jollei ole riittävästi lunta koiravaljakkoajoa varten, niin tapahtuma perutaan kokonaan. Pidätämme oikeuden aikataulun muutoksiin myös muissa pakottavissa syissä.

  • Mon, Jan 21 Full Moon Husky Picnic at 18:00
  • Fri, Jan 25 at 15:00
  • Sat, Jan 26 at 14:00
  • Sun, Jan 27 at 14:00
  • Tue, Jan 29 fully booked
  • Thu, Jan 31 at 18:00
  • Fri, Feb 1 at 14:00
  • Sat, Feb 2 at 14:00
  • Sun, Feb 3 at 14:00
  • Wed, Feb 6 fully booked
  • Tue, Feb 5 at 14:00
  • Thu, Feb 7 at 18:00
  • Sat, Feb 9 at 14:00
  • Sun, Feb 10 fully booked
  • Tue, Feb 12 at 14:00
  • Thu, Feb 14 at 18:00
  • Fri, Feb 15 fully booked
  • Sat, Feb 16 at 14:00
  • Sun, Feb 17 at 14:00
  • Mon, Feb 18 Full Moon Husky Picnic at 18:00
  • Tue, Feb 19 at 14:00
  • Thu, Feb 18 at 18:00
  • Sat, Feb 23 fully booked
  • Sun, Feb 24 at 14:00
  • Tue, Feb 26 at 14:00
  • Thu, Feb 28 at 14:00
  • Sat, Mar 2 at 14:00
  • Sun, Mar 3 at 14:00
  • Fri, Mar 8 Women's Day Husky Picnic at 17:00 − 50% discount for women
  • Sat, Mar 9 at 14:00
  • Sun, Mar 10 fully booked
  • Later in season usually every Sat & Sun at 14:00 if we have snow

If you don't find a suitable day for you in the list, feel free to suggest one! | Jollei listalta löytynyt sinulle sopivaa päivää, ehdota uutta!

Husky Frolicking by R. Korpela @ TVS